Wymiary i waga glukometrów

                     

Miniaturyzacja urządzeń elektronicznych dotyczy również glukometrów. Trudno uwierzyć,że początkowe modele mierników zawartości glukozy we krwi były wielkości kasety VHS. W chwili obecnej mamy do dyspozycji glukometry osiągające bardzo małe rozmiary przy zachowaniu dobrych parametrów technicznych.

Jak więc wymiary i waga tego urządzenia mogą wpłynąć na naszą decyzję zakupową ?

Oto kilka rad i wskazówek w tej kwestii 

Najlepszy wymiar - to optymalny wymiar
Jeżeli w większości przypadków używamy glukometru w domu nie musimy kierować się małymi wymiarami urządzenia. Inaczej gdy jesteśmy aktywni i zabieramy glukometr ze sobą wszędzie. W takiej sytuacji docenimy małe poręczne modele o niewielkiej wadze.

Liczą się wymiary zestawu nie tylko glukometru
Musimy pamiętać że zestaw do badania glukozy we krwi składa się z glukometru, nakłuwacza, pasków testowych, płynów kontrolnych itp. A więc zwracajmy uwagę na wielkości poszczególnych elementów stanowiących zestaw, nie skupiajmy się wyłącznie na wielkości glukometru.Są one niezbędne do wykonania pomiaru i musimy je zawsze zabierać razem z glukometrem. 

Czytelny wyświetlacz 
Małe wymiary glukometru mogą wpłynąć negatywnie na czytelność wyświetlacza urządzenia. Zwracajmy uwagę na to jakiej wielkości jest wyświetlacz, czy wielkość liter i cyfr jest dla nas zadowalająca, czy glukometr posiada rozwiązania wpływające na poprawę widoczności wyświetlacza ( np. podświetlenie) 

Mały wymiar i dobra  funkcjonalność
Pamiętajmy aby zminiaturyzowany glukometr był funkcjonalny. Sprawdźmy czy parametry techniczne, na skutek małych rozmiarów urządzenia  nie są ograniczone.Czy pomiar nie stwarza kłopotu - pasek oraz gniazdo dla niego przeznaczone są odpowiedniej wielkości.